MIŁO CIĘ POZNAĆ!
Hej, jestem Asia! Pragnę przywitać Cię na stronie poświęconej planowanowaniu i produktywności, ale także sposobom myślenia! Dodatkowo pokazuję, że social media mogą być całkiem użyteczne i przyjazne. Rozglądnij się, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chętnie pokażę Ci jak wyznaczać cele i tworzyć plany które rzeczywiście zrealizujesz! Z przyjemnością stworzę elektroniczną wersję Twojego kursu lub kart pracy w Notion, a także poprowadzę profil w mediach społecznościowych! ♡ Zapytaj o szczegóły!

OFERTA

 • 1
  DLA FIRM
  Chcesz lepiej zorganizować pracę w swojej firmie, potrzebujesz systemu do planowania, a może produktu w wersji wirtualnej? A może zależy Ci na szkoleniu? Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowałam!
  Przechodzę do oferty!
 • 2
  INDYWIDUALNA
  Czujesz, że chcesz zorganizować swoje życie? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Stworzę dla Ciebie system do planowania, a także rozwiążemy Twoje problemy z produktywnością!
  Sprawdzam usługi!
 • 3
  MATERIAŁY I KURSY
  Nie chcesz korzystać z usług i wolisz pracować na gotowych materiałach? Rozumiem! Sprawdź, jak możesz wznieść swoje planowanie na wyższy poziom!
  Przechodzę do materiałów!

KILKA SŁÓW O PLANOWANIU

Najnowsze na blogu

Platforma Notion. Co to jest, do czego służy i jak jej używać?


Notion to wspaniałe narzędzie do organizacji pracy. Tylko jak go używać?

Parę lat temu, kiedy zaczęłam korzystać z notion.so, byłam conajmniej zdezorientowana. Dlaczego wszyscy chwalą tę platformę? Jakim cudem to narzędzie jest intuicyjne? Co wpisać w arkuszach? 

Teraz bez Notion nie wyobrażam sobie życia! Zawiera ono wszystkie moje plany, pomysły, ważne linki, a nawet historię podróży i bilety. Zacznijmy jednak od postaw.

Czym jest Notion?

Notion reklamuje się jako "all-in-one workspace", jest to wielofunkcyjna przestrzeń do pracy, łącząca możliwości wielu innych platform w jednym miejscu. W Notion mamy możliwość tworzenia dowolnej ilości arkuszy, stron i baz danych takich jak:

Tabele, świetne do tworzenia list rzeczy do zrobienia, podziału obowiązków czy planu publikacji treści.

Tablice, które genialnie się sprawdzą, kiedy chcemy podzielić nasze dane według kategorii. Dodatkowo warto ich używać, kiedy zarządzamy jednocześnie kilkoma projektami. 

Listy, idealne do gromadzenia przepisów kulinarnych, prowadzenia dziennika czy zapisywania notatek ze szkoleń lub książek.

Galerie, które sprawdzą się przy szukaniu nieruchomości, ale też jako organizacyjna baza danych: wygląda naprawdę świetnie, nawet bez zdjęć! 


Kalendarz i linia czasu, tu nazwy mówią same za siebie! 

Co warto trzymać w Notion?

Zakładając swoje Notion, warto zacząć od pomysłu. Platformy możesz używać wyłącznie do połapania swojego życia prywatnego (ja tak zaczynałam!), ale również jako pomoc w życiu zawodowym. 

Jeśli nie wiesz jakie strony chcesz uwzględnić Notion, mam dla Ciebie ćwiczenie! Napisz na środku czystej kartki słowo "KARIERA" i od strzałek wypisz wszystkie rzeczy, które się z nią kojarzą. Może będą to pomysły na dodatkwy zarobek, może szkolenia, które chcesz wykupić, a może zebranie portfolio w jedno miejsce? Dokładnie w ten sam sposób postępuj z kolejnymi obszarami życia (finanse, relacje, zdrowie). Dzięki temu zyskasz obraz ogólnych obszarów, na których warto się skupić.

Pamietaj, że Twoja głowa nie nadaję się do zapamiętywania informacji. Dlatego przerzuć do swojego elektornicznego planera wszystkie ważne daty, zalecenia lekarskie, porady dietetyczne, ciekawe przepisy, pomysły na prezenty, listę rzeczy do zrobienia i kupienia, cele, notatki z zajęć czy kursów, wymarzone miejsca do odwiedzenia i... co ty tylko zechcesz!

Ile to kosztuje?

Kompletnie nic! Z pakietu podstawowego możesz korzystać za darmo :) Jeśli chcesz dodawać do swojego Notion pliki o dowolnej wielkości (w wersji podstawowej jest to możlwe do 5 MB), pakiet personal pro kosztuje $4 miesięcznie.

Co, jeśli stracę moje dane? 

Żadne narzędzie nie daje 100% gwarancji na to, że zachowane w nim dane pozostaną tam na zawsze. Dużym firmom takim jak np. Google również zdarzają się błędy. Papierowy kalendarz możesz zgubić. W przypadku Notion możesz zabezpieczyć się od przypadkowej utraty danych, przez robienie kopii zaposowej np. w formacie PDF. Każdą stronę możesz wyeksportować do pliku!

Jak użwać Notion? 

Całe Notion opiera się o wpisanie "/" w dowolnym, pustym polu, a następnie wybranie odpowiedniej komendy czy bazy danych. Bloki możesz dowolnie uzupełniać, przesuwać i dostosowywać. Dodatkowo każdą stronę możesz spersonalizować, dodając zdjęcie w tle czy ikonę. Oczywiście jeśli chcemy, możemy skorzystać z całej masy templates! Żeby jednak ich używać, warto opanować podstawy w obsłudze platformy. 

Przydatne informacje:

 • Wpisując / rozwijamy menu, które pozwoli nam na wprowadzene odpowiedniego tekstu, bloku lub bazy danych. 
 • Klikając + w lewym menu dodajemy stronę. Postronę możeszy dodać zarówno z poziomu lewego menu jak i tego rozwijanego (wpisujemy / page).
 • Po zaznaczeniu tekstu możemy go edytować (zmieniać kolor, pogrubienie itp.)
 • Bloki przesuwamy przez "złapanie" myszką za 6 kropeczek, które pojawia się w lewym rogu każdego z nich.  

Naucz się szybko obsługiwać Notion!

Nie chcesz poświęcać czasu na naukę platformy, masz ochotę od razu przejśc do działania i tworzyć piękne arkusze? Skorzystaj z mojego kursu Notion! Został on stworzony w taki sposób, aby w jak najkrótszym czasie, przez praktykę, pokazać Ci funkcjonowanie platformy, Przerabiając kurs, będziesz tworzyć swoje idealne i funkcjonalne strony! Zobacz przykładowy arkusz stworzony w Notion, kliknij TUTAJ

I to tyle na dziś. Miłego planowania, trzymajcie się, hej!