MIŁO CIĘ POZNAĆ!
Hej, jestem Asia! Pragnę przywitać Cię na stronie poświęconej planowanowaniu i produktywności, ale także sposobom myślenia! Dodatkowo pokazuję, że social media mogą być całkiem użyteczne i przyjazne. Rozglądnij się, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chętnie pokażę Ci jak wyznaczać cele i tworzyć plany które rzeczywiście zrealizujesz! Z przyjemnością stworzę elektroniczną wersję Twojego kursu lub kart pracy w Notion, a także poprowadzę profil w mediach społecznościowych! ♡ Zapytaj o szczegóły!

OFERTA

 • 1
  DLA FIRM
  Chcesz lepiej zorganizować pracę w swojej firmie, potrzebujesz systemu do planowania, a może produktu w wersji wirtualnej? A może zależy Ci na szkoleniu? Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowałam!
  Przechodzę do oferty!
 • 2
  INDYWIDUALNA
  Czujesz, że chcesz zorganizować swoje życie? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Stworzę dla Ciebie system do planowania, a także rozwiążemy Twoje problemy z produktywnością!
  Sprawdzam usługi!
 • 3
  MATERIAŁY I KURSY
  Nie chcesz korzystać z usług i wolisz pracować na gotowych materiałach? Rozumiem! Sprawdź, jak możesz wznieść swoje planowanie na wyższy poziom!
  Przechodzę do materiałów!

KILKA SŁÓW O PLANOWANIU

Najnowsze na blogu

Zaplanuj prezenty na dzień dziecka

Ekologiczne zabawki dla dzieci


Na rynku coraz częściej pojawiają się ekologiczne zabawki dla dzieci. Na co należy zwrócić uwagę i ile wcześniej kupić prezenty? 

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. Jako przykładni rodzice, chrzestni, ciotki i wujki zaczynamy poszukiwać prezentów dla najmłodszych. Jest to świetny moment na to, aby zaplanować zakup prezentów także na kolejne okazje. Ważne, aby wybrać te najlepsze, zarówno dla pociech jak i środowiska. 

Ekologia a przemysł zabawkowy

Wiesz, że najwięcej pieniędzy wydajemy na dzieci i zwierzęta? Przez wiele lat rynek zalewany był zabawkami z plastiku. Klocki, lalki, samochodziki, auta, narzędzia... ze wszystkich półek spoglądały na nas kolorowe zwierzaki (poliester to również rodzaj plastiku), a witryny kusiły barwnymi układankami. Wszyscy wiemy, że o ile były one atrakcyjne dla oka, tak rzadko kiedy udało im się przetrwać dłużej niż sezon. Nie ma się co dziwić, po licznych spotkaniach z podłogą i nadepnięciach nawet najbardziej wytrzymały plastik musi się poddać. Sytuacja zrobiła się mało ciekawa, na wysypiska zaczęły trafiać tony właśnie takich sezonowych zabawek. Zarówno konsumenci jak i producenci postanowili wprowadzić pewne zmiany. W ten sposób zaczęły powstawać zabawki ekologiczne. 

Gdzie kupić ekologiczne zabawki

Drewniane zabawki można dostać w naprawdę wielu miejscach. Zbiór wielu takich zabawek znajduje się TUTAJ. Tablica manipulacyjna sensoryczna z zegarkiem niesamowicie przypadła mi do gustu, tak samo jak różowy drewniany pociąg. Wybór jest ogromny! Już zaczęłam się zastanawiać, na jakie jeszcze okazję mogę zrobić zakupy.

Planowanie prezentów

Przejmy do tego, na czym znam się najlepiej, czyli do planowania. Dzień dziecka to tylko jedna z okazji, na które kupujemy prezenty. Do tego dochodzą urodziny, mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, a czasem również chrzciny. Wybierając prezenty warto wyłączyć myślenie "do tego to jeszcze tyle czasu" i zadziałać ekonomicznie! Kupienie kilku zabawek jednocześnie jest ogromną oszczędnością czasu! Potrafimy spędzać długie godziny na wybieraniu idealnego prezentu, a co ciekawe, najwięcej energii zużywamy po to, aby tą czynność... zacząć! Wydatek energetyczny będzie niższy, jeśli wybierzemy kilka rzeczy "za jednym zamachem". Dodatkowo zaoszczędzimy na dostawie i zmniejszymy ślad węglowy, co pomoże planecie. 

Jak pomagać planecie

Jednym z większych zabawkowych grzechów, jest wyrzucanie starych plastikowych zabawek wraz z bateriami do odpadów zmieszanych. Plastik wyrzuć do odpowiedniego pojemnika, a baterie oddaj do specjalnego punktu-jest to niesamowicie ważne! W innym wypadku zawarte w nich metale ciężkie zatrują glebę i wodę. Dlatego warto segregować lub kupować przedmioty, które rozkładają się naturalnie i bez większej szkody dla środowiska. 

I to tyle na dziś! Mam nadzieję, że czujecie się zainspirowani, koniecznie zerknijcie na zestawienie ekologicznych zabawek, a póki co trzymajcie się, hej! 


Link znajdujący się w tekście jest linkiem afiliacyjnym :) 

Photo by Paige Cody on Unsplash