MIŁO CIĘ POZNAĆ!
Hej, jestem Asia! Pragnę przywitać Cię na stronie poświęconej planowanowaniu i produktywności, ale także sposobom myślenia! Dodatkowo pokazuję, że social media mogą być całkiem użyteczne i przyjazne. Rozglądnij się, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chętnie pokażę Ci jak wyznaczać cele i tworzyć plany które rzeczywiście zrealizujesz! Z przyjemnością stworzę elektroniczną wersję Twojego kursu lub kart pracy w Notion, a także poprowadzę profil w mediach społecznościowych! ♡ Zapytaj o szczegóły!

OFERTA

 • 1
  DLA FIRM
  Chcesz lepiej zorganizować pracę w swojej firmie, potrzebujesz systemu do planowania, a może produktu w wersji wirtualnej? A może zależy Ci na szkoleniu? Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowałam!
  Przechodzę do oferty!
 • 2
  INDYWIDUALNA
  Czujesz, że chcesz zorganizować swoje życie? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Stworzę dla Ciebie system do planowania, a także rozwiążemy Twoje problemy z produktywnością!
  Sprawdzam usługi!
 • 3
  MATERIAŁY I KURSY
  Nie chcesz korzystać z usług i wolisz pracować na gotowych materiałach? Rozumiem! Sprawdź, jak możesz wznieść swoje planowanie na wyższy poziom!
  Przechodzę do materiałów!

KILKA SŁÓW O PLANOWANIU

Najnowsze na blogu

Jak zaplanować dzień?
Planowanie może wydawać się przytłaczające, ale w rzeczywistości służy ono do ułatwienia nam życia. Zastanawiasz się jak planować dobrze? Dlaczego inni potrafią zorganizować swój czas, a Tobie ucieka on przez palce? Chcesz wiedzieć jakie są zasady planowania? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie czyta dalej! 

Jak skutecznie zaplanować swój dzień? 

Pewnie nie raz rzuciły Ci się w oczy hasła takie jak "planuj swój każdy dzień", "codziennie wracaj do swojego kalendarza" czy "oceniaj czy Twój system działa". Nie ukrywam, sama ich używam, jednak nie są one w planowaniu najważniejsze. Bo najważniejszy jest... start! Jeśli zaczniesz, reszta koniec końców się ułoży. Dobry plan ma służyć Tobie, a także nie może wiązać Ci rąk, dlatego dziś chcę zaproponować Ci sposoby na zaplanowanie dnia które są łatwe, szybkie i bezbolesne. Zaczynajmy! 

Zasady i metody planowania

Nie będę owijać w bawełnę, zasada jest tylko jedna, a metod jest cała masa! Zacznijmy od tej pierwszej, jednej podstawowej zasady planowania: Twój system musi być intuicyjny. Co to znaczy? A no to, że będziesz do niego chętnie wracać, a prowadzenie zapisków będzie przychodzić Ci naturalnie. Jeśli jesteś osobą która nie lubi przestrzeni elektronicznej, to kalendarz Google nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli skreślenia Cię demotywują-zrezygnuj z kalendarza papierowego, bullet journal także może nie być nalepszym rozwiązaniem. Najbardziej lubisz spisywać swoje plany na kartce? Niech tak będzie! Pamietaj tylko-znajdź dla niej dom. Może to być tablica korkowa, folder czy szuflada, ale niech nie pałęta się między biurkiem a regałem. 

Wyznacz swoje priorytety!

Ten sposób nie wymaga niczego, poza posiadaniem kartki papieru i długopisu bądź telefonu. Codziennie wieczorem (lub ewentualnie z samego rana) wypisz trzy rzeczy które są dla Ciebie absolutnie najważniejsze do zrobienia i na nich się skup kiedy nadejdzie nowy dzień. Może pojawić się pytanie-ale skąd wiem co powinno być moim priorytetem? Umiejętność szybkiego wyznaczania prorytetów przyjdzie z czasem, na początku śmiało posiłkuj się pytaniem "jakie moje działania wpłyną pozytywnie na moją sytuację za pięć lat". Pranie? Raczej nie. Ćwiczenia fizyczne? Tak! Zrobienie dodatkowego kursu? Zdecydowanie! Dzięki tej metodzie codziennie postawisz krok w stronę swojego celu. 

Metoda brudnopisowa

Nie masz ochoty na głowienie się nad swoimi priorytetami, bo przecież masz masę na głowie i jak tu wybrać tylko trzy czynności? Zawsze możesz zacząć tak, jak ja zaczynałam, czyli od brudnopisu! Potrzebujesz zeszytu i długopisu. W tym oto zeszycie napisz, choćby na szybko, jaki jest Twój cel. Słuchaj, to nie musi być własny biznes czy budowa domu, to może być coś mniejszego, jak zrobienie swojej pierwszej czapki na drutach. Jeśli chcesz, rozbij go na mniejsze kawałki, nie to nie. To Twój brudnopis! Pamiętaj jednak, żeby stworzyć w nim listę rzeczy do zrobienia. Od Ciebie zależy czy chcesz codziennie dopisywać nowe zadania, czy może startować od zera i robić wyłącznie listę na "dzień dzisiejszy". Taki notatnik to również miejsce na wszystkie przychodzące do głowy pomysły, rozpisywanie budżetu czy planu na posty w mediach społecznościowych. Czy będzie wyglądał on jak wszystkie piękne bujo które oglądamy na Instagramie czy Pintereście? Nie! Czy będzie on super-duper zorganizowany? Absolutnie nie! Za to spełni swoje najważniejsze zadanie, będzie magazynował cały bałagan, który w innym wypadku byłby w Twojej głowie. Tak jak wspominałam wcześniej, jeśli wolisz formę elektroniczną, możesz użyć notatek w telefonie, Notion lub innego portalu, droga wolna! :) 

Poranna rutyna

Jeśli planowanie każdego dnia jest dla Ciebie męczące, ułóż plan... raz! Stwórz swoją poranną rutynę, ale podejdź do tematu bardzo racjonalnie. Zmierz ile czasu potrzebujesz na daną czynność. Wybierz te, które naprawdę Ci służą (polecam metodę trzech nawyków o której przeczytasz TUTAJ), a następnie działaj codziennie zgodnie z nią. Gotowy plan niech zawiśnie nad Twoim łóżkiem, w kuchni na lodówce lub ozdobi tapetę w telefonie. Tylko tyle i aż tyle. Dzięki temu jeszcze przed 8 czy 9 rano zrobisz co było do zrobienia, a przez resztę dnia możesz improwizować!

Czy to wystarczy? 

Zastanawiasz się, czy sposoby o których wspomniałam wystarczą, aby być produktywnym? Na początku tak. Jestem zwolenniczką małych kroczków, obszerny system do planowania nie wniesie nic do Twojego życia, jeśli nie będzie intuicyjny, wygodny i dostosowany do Twoich potrzeb. Lepiej zacząć od wprowadzania drobnych zmian, niż rzucić się na głęboką wodę i utonąć. 

I to tyle na dziś, koniecznie wypróbujcie wyżej wymienione metody. Trzymajcie się, hej!