MIŁO CIĘ POZNAĆ!
Hej, jestem Asia! Pragnę przywitać Cię na stronie poświęconej planowanowaniu i produktywności, ale także sposobom myślenia! Dodatkowo pokazuję, że social media mogą być całkiem użyteczne i przyjazne. Rozglądnij się, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chętnie pokażę Ci jak wyznaczać cele i tworzyć plany które rzeczywiście zrealizujesz! Z przyjemnością stworzę elektroniczną wersję Twojego kursu lub kart pracy w Notion, a także poprowadzę profil w mediach społecznościowych! ♡ Zapytaj o szczegóły!

OFERTA

 • 1
  DLA FIRM
  Chcesz lepiej zorganizować pracę w swojej firmie, potrzebujesz systemu do planowania, a może produktu w wersji wirtualnej? A może zależy Ci na szkoleniu? Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowałam!
  Przechodzę do oferty!
 • 2
  INDYWIDUALNA
  Czujesz, że chcesz zorganizować swoje życie? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Stworzę dla Ciebie system do planowania, a także rozwiążemy Twoje problemy z produktywnością!
  Sprawdzam usługi!
 • 3
  MATERIAŁY I KURSY
  Nie chcesz korzystać z usług i wolisz pracować na gotowych materiałach? Rozumiem! Sprawdź, jak możesz wznieść swoje planowanie na wyższy poziom!
  Przechodzę do materiałów!

KILKA SŁÓW O PLANOWANIU

Najnowsze na blogu

Dlaczego wciąż brakuje Ci czasu?

 Powodów, dla których wciąż brakuje Ci czasu może być wiele-zaczynając od piorytetyzowania czynności mało ważnych, przez brak skupienia, do wzięcia sobie zbyt dużo na głowę. Warto zerknąć na kilka powodów po to, aby dowiedzieć się, czy któryś z nich nie gra w twoim życiu szczególnej roli.

1. Nie wyznaczasz granic ani ram czasowych, przez to spędzasz zbyt dużo czasu nad zadaniami mniej istotnymi. Potwierdzone jest, że gdy wyznaczymy sobie pewną konkretną ilość czasu na daną czynność-zrealizujemy ją szybciej. 

2. Nie potrafisz odmawiać, zgadzasz się na propozycje od znajomych czy rodziny, choć kompletnie nie współgrają one z Twoimi planami. Przez to kończysz z przyjaciółką na czwartej kawie w tygodniu, a Twój wymarzony projekt kurzy się w kącie.

3. Wykonujesz zdania chaotycznie, przez co czasem 3 razy musisz wrócić w to samo miejsce, wyciągnąć ten sam sprzęt lub robisz zakupy na raty. Samo w sobie jest to stratą czasu. 

4. Brakuje Ci planu, wierzysz, że odbiera Ci on wolność i spontaniczne działanie przynosi lepsze efekty. Czasem może i tak jest, jednak działają spontanicznie nie zwraca się uwagi na szczegóły, czasem wręcz kluczowe lub przełomowe dla całego przedsięwzięcia. 

5. Twój cel pozbawiony jest mocnego "dlaczego" i przez to nie chcesz go realizować. Jeśli nie masz powodu, nie będziesz czegoś robić. Proste. 

6. Spędzasz zbyt dużo czasu w social mediach. Mam tu na myśli czas spędzony na bezmyślnym scrollowaniu, zamiast wyciąganiu wartościowych treści. Ładne zdjęcia są przyjemne dla oka, ale za oglądanie ich płacisz cenę w postaci minut z życia.

7. Nie robisz rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność, dlatego wybierasz prokrastynację i nie streszcza Ci czasu na to, czego naprawdę chcesz. Zamiast zrobić, co musisz i mieć "z głowy" to zabierasz się za każde zadanie jak pies do jeża, na koniec dnia masz mało zrobione, a dodatkowo jesteś wykończona. 

8. Przejmujesz się opinią innych oraz normami społecznymi. Jeśli Krysia i Gosia mówią, że okna na święta trzeba umyć, to i Ty myjesz. Nie ważne, że nie masz na to czasu, że omijasz kurs który od dawna chciałaś zrobić, że wolałabyś w tym czasie odpocząć. Myjesz, bo tak wypada. 

9. Nie prosisz o pomoc, myślisz, że wszystko musisz robić sama. To absolutnie nie jest prawdą! Mąż również może zrobić zakupy. Dziewczyna spokojnie zawiezie waszego psa do weterynarza. Chłopak naprawdę może odebrać płaszcz z pralni pod jego blokiem. Przyjaciel może zrobić rezerwację do kina. Serio serio. 

10. Brakuje Ci odpoczynku przez co spada Twoja wydajność. Jeśli cały czas chcesz pracować na wysokich obrotach, to koniec końców będziesz dawać z siebie 50%. Regeneracje jest absolutnie konieczna i nie można jej pomijać!

A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o czasie, planowaniu i priorytetach to serdecznie zapraszam do zakładki "SKLEP" gdzie od dziś gości... moja książka "Droga do celu"!  

I to tyle na dziś, mam nadzieję, że post pomógł Ci dostrzec pewne problemy, a walka z nimi pozwoli Ci wzrastać. Trzymaj się, hej! 

Photo by Indonesia Bertauhid on Unsplash