MIŁO CIĘ POZNAĆ!
Hej, jestem Asia! Pragnę przywitać Cię na stronie poświęconej planowanowaniu i produktywności, ale także sposobom myślenia! Dodatkowo pokazuję, że social media mogą być całkiem użyteczne i przyjazne. Rozglądnij się, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chętnie pokażę Ci jak wyznaczać cele i tworzyć plany które rzeczywiście zrealizujesz! Z przyjemnością stworzę elektroniczną wersję Twojego kursu lub kart pracy w Notion, a także poprowadzę profil w mediach społecznościowych! ♡ Zapytaj o szczegóły!

OFERTA

 • 1
  DLA FIRM
  Chcesz lepiej zorganizować pracę w swojej firmie, potrzebujesz systemu do planowania, a może produktu w wersji wirtualnej? A może zależy Ci na szkoleniu? Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowałam!
  Przechodzę do oferty!
 • 2
  INDYWIDUALNA
  Czujesz, że chcesz zorganizować swoje życie? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Stworzę dla Ciebie system do planowania, a także rozwiążemy Twoje problemy z produktywnością!
  Sprawdzam usługi!
 • 3
  MATERIAŁY I KURSY
  Nie chcesz korzystać z usług i wolisz pracować na gotowych materiałach? Rozumiem! Sprawdź, jak możesz wznieść swoje planowanie na wyższy poziom!
  Przechodzę do materiałów!

KILKA SŁÓW O PLANOWANIU

Najnowsze na blogu

Jak oczyścić umysł i działać wydajnie.


Dwa planery na biurko w których można zapisać także dobre nawyki, priorytety oraz powody do wdzięczności.

Chcesz wiedzieć jak planowanie wpływa na odpoczynek? 

Planowanie, wbrew powszechnej opinii, nie jest zapełnianiem swojego czasu obowiązkami. Wręcz przeciwnie! Dobre planowanie pomaga efektywnie wykorzystywać czas. Dzięki temu mamy go więcej i spędzamy go wydajniej. 

Zupełnie inaczej smakuje czas wolny, który spędzamy bez wyrzutów sumienia, a inaczej gdy myślimy o nieskończonych zadaniach. Często czujemy się zbyt przytłoczeni obowiązkami i w rezultacie nie robimy nic. To oczywiście tworzy błędne koło. Mniej działania skutkuje wyrzutami sumienia, wyrzuty sumienia prowadzą do złej samooceny, poczucia beznadziejności i niesłowności. Przez to spędzamy kolejne godziny na kanapie. Po co zaczynać jeśli "i tak się do niczego nie nadaję"? Takiego spędzania czasu z pewnością nie można nazwać odpoczynkiem. Znasz to? Ja znam.

Takie zachowanie spowodowane jest brakiem jasno określonych zadań. Jeśli mamy piętnaście rzeczy do zrobienia, ale nie zaplanujemy kiedy i jak chcemy je wykonywać, znacznie zmniejszamy swoje szanse na zrealizowanie ich. Motywacja nie jest Ci potrzebna, aby zacząć pracę nad powierzonymi obowiązkami, prawdopodobnie nawet jej przypływ nie sprawi, że Twoje działania będą efektywne. To czego potrzebujesz, to plan. 

Poświęć kilka minut na oczyszczenie głowy jeśli czujesz, że prokrastynujesz (odwlekasz na potem), masz dużo negatywnych myśli, a ciężar obowiązków staje się nie do zniesienia. 

Jak oczyścić umysł i zyskać spokój? 

Lista rzeczy do zrobienia

Usiądź w wygodnej pozycji. Wyłącz rozpraszacze takie jak TV, Netflix, podkast czy angażująca muzyka. Następnie wypisz wszystkie rzeczy które masz do zrobienia. Dosłownie każdą jedną, zarówno te małe sprawy, jak i te większe. Ja swoją listę rzeczy do zrobienia trzymam na platformie Notion. Dzięki temu z łatwością każdej czynności mogę przypisać priorytet oraz kategorię. 


Jeśli wolisz użyć do tego zadania kartki papieru, oczywiście zrób to! 

Priorytety

Wspomniałam o przypisywaniu priorytetu i to polecam Ci to teraz zrobić. Które sprawy są dla Ciebie najpilniejsze? Które są najważniejsze? 

Zastanów się, czy wszystkie super-pilne sprawy są też ważne? Może część z nich robisz tylko z przyzwyczajenia, ale nie wnoszą wiele do Twojego życia? 

Jeśli obowiązki domowe zajmują Ci lwią część dnia-zrezygnuj z nich. Nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas zamówisz jedzenie na wynos lub pominiesz  Dodatkowo zastanów się, czy ktoś może Ci pomóc w Twoich zmaganiach, jakie czynności możesz "oddelegować". Może Twój partner pracuje zaraz obok drogerii, a na Twojej liście znajdują się zakupy kosmetyczne? 

Jak planować? Racjonalnie!

Ostatni etap polega na zaplanowaniu działań, czyli przypisaniu ich do konkretnego dnia. Pamiętaj! Wciąż jesteś człowiekiem, musisz, jeść, pić, spać, brać prysznic i wykonywać inne czynności konieczne do normalnego funkcjonowania. 

Potrzebujesz również czasu na zmianę czynności z jednej na drugą. Uwzględnij go w swoim planowaniu! Nie musisz planować z dokładnością co do minuty, wystarczy, że ustalisz trzy najważniejsze zadania na kolejny dzień. Następnie nadaj im ramy czasowe np. "po pracy zrobię zakupy, przed odebraniem dziecka z przedszkola wyślę dokumenty do księgowego, a po kolacji posprzątam skrzynkę mailową".

W ten sposób nie ograniczasz się do konkretnych godzin jeśli nie chcesz tego robić, a do innych, pewnych czynności i pór dnia. 

Wykonanie listy, ustalenie priorytetów i wybranie z nich trzech zadań na kolejny dzień zajmuje ok 10-20 minut. Tylko tyle i aż tyle, aby oczyścić głowę, zacząć działać i zobaczyć efekty! 

Dodatkowe narzędzia

Jeśli interesuje Cię planowanie w Notion koniecznie sprawdź jak mogą wyglądać arkusze (kliknij tutaj) lub skorzystaj z kursu i stwórz swój własny, elektroniczny system do planowania. 

Jeśli wolisz planery papierowe i szukasz narzędzia dzięki któremu zadbasz zarówno o siebie jak i swoją produktywność sprawdź planery na biurko.

To tyle na dziś. Trzymaj się, hej!