MIŁO CIĘ POZNAĆ!
Hej, jestem Asia! Pragnę przywitać Cię na stronie poświęconej planowanowaniu i produktywności, ale także sposobom myślenia! Dodatkowo pokazuję, że social media mogą być całkiem użyteczne i przyjazne. Rozglądnij się, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chętnie pokażę Ci jak wyznaczać cele i tworzyć plany które rzeczywiście zrealizujesz! Z przyjemnością stworzę elektroniczną wersję Twojego kursu lub kart pracy w Notion, a także poprowadzę profil w mediach społecznościowych! ♡ Zapytaj o szczegóły!

OFERTA

 • 1
  DLA FIRM
  Chcesz lepiej zorganizować pracę w swojej firmie, potrzebujesz systemu do planowania, a może produktu w wersji wirtualnej? A może zależy Ci na szkoleniu? Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowałam!
  Przechodzę do oferty!
 • 2
  INDYWIDUALNA
  Czujesz, że chcesz zorganizować swoje życie? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Stworzę dla Ciebie system do planowania, a także rozwiążemy Twoje problemy z produktywnością!
  Sprawdzam usługi!
 • 3
  MATERIAŁY I KURSY
  Nie chcesz korzystać z usług i wolisz pracować na gotowych materiałach? Rozumiem! Sprawdź, jak możesz wznieść swoje planowanie na wyższy poziom!
  Przechodzę do materiałów!

KILKA SŁÓW O PLANOWANIU

Najnowsze na blogu

Jak mieć więcej czasu?


Jak znaleźć czas na wszystko?

Chcesz mieć czas na pracę, rozwój, rodzinę, przyjaciół, zabawę i zadbanie o siebie? Jest to możliwe, ale musisz go poszukać!

Nie w kosmosie i nie przez gnanie na złamanie karku. Poszukaj go własnym dniu, rutynach i przyzywczajeniach. Wyrażenie "jak znajdzie się czas" dyskfaliwikuje Cię z produktywnego świata. 

Witam was ciepło w kolorach jesieni. Uwielbiam ten nowy, wrześniowy początek. Kojarzy się on z powrotem do szkoły i końcem lenistwa. Wolę go niż ten, który jest oznaczony datą 1.01 w kalendarzu. Jednak oba mają ze sobą coś wspólnego. 

Pytanie "kiedy".

W czasie gorących wakacyjnych urlopów, tak samo jak podczas świątecznych wieczorów, snujemy plany. Marzenia o wszystkim, co uda nam się osiągnąć, ile zrobimy, a także czego się nauczymy.

Zawsze kiedy słyszę o takich planach, lubię zapytać:

 • kiedy się będziesz uczyła?
 • kiedy będziesz zakładać biznes?
 • kiedy będziesz pracować nad marką?

Odpowiedź w wielu przypadkach brzmi "jak się znajdzie na to czas". Sądzę, że każdy z nas doskonale wie ile godzin ma doba, ile dni tydzień i najczęściej możemy też powiedzieć około ilu tygodni jest w miesiącu, dlatego doskonale zdajemy sobię sprawę z tego gdzie ten czas jest i ile go jest. Skąd wziąć jego nadmiar? Mam złą wiadomość, nadmiar czasu nie istnieje. 

Czas nie znajdzie się sam, magicznie się nie pomnoży ani nikt nam go nie wręczy. Czas znajdujemy my, ja i ty, i każdy, kto tego czasu potrzebuje. Zanim powiesz mi, ile masz na głowie, pokonaj wszelkie wymówki jednym pytaniem: czy to, na co potrzeba mi czasu jest moim priorytetem i łączy się z moimi wartościami

Jeśli odpowiedź brzmi "tak", zadaj sobie kolejne pytanie: co obecnie zajmuje mój czas, co nie jest moim priorytetem?

Automatyzacja i upraszczanie

Kiedy wiesz, jakie mało istotne czynności zajmują Ci czas, zastanów się, czy możesz je w jakiś sposób zastąpić, uprościć lub zautomatyzować. 

Przykład: Zamiast gotować cały tydzień

 • możesz przez jeden dzień przygotowywać posiłki na cały tydzień, 
 • możesz poprosić partnera o gotowanie przez kilka dni w tygodniu,
 • możesz okazjonalnie zamawiać jedzenie.
Jeśli nie możesz uniknąć danej czynności, połącz ją z taką, która niesie wartość np. ze słuchaniem podkastu na Spotify na wybrany temat. 

Jak zaczęłam pracę w mediach społecznościowych?

Opowiem Ci w skrócie jak to było u mnie. Przez pandemie zostałam przeniesiona z interesującej pracy, do takiej, która miała niewiele wspólnego z moimi upodobaniami. Byłam nią zmęczona, ale wiedziałam, że dla własnego dobra powinnam ją kontynuować. Dlatego postanowiłam wyjść z inicjatywą! Zaproponowałam prowadzenie firmowej strony, była ona mocno opuszczona. Oczywiście nieodpłatnie, ale miałabym dodatkowe zajęcie i zyskałabym doświadczenie w interesującej mnie dziedzinie. Firma przystała na moją propozycję, była to sytuacja w której obie strony wygrywały. Jedno pytanie zmieniło cały bieg mojej ścieżki zawodowej i przekształciło moje stanowisko z "może być" na takie, które mnie pasjonowało i dodawało energii. 

Jak wybrać priorytety.

Jeśli masz kłopot z określeniem, co jest Twoim priorytetem, zastanów się:
 • na myśl o jakich czynnościach reagujesz pozytywnie? Jakie zadania chcesz wykonywać i jakie cele chcesz osiągać całą sobą?
 • które zadania wpadają w kategorię może być, a które w zdecydowanie nie? Możesz posłużyć się skalą, 10-8 zdecydowane tak, 7-5 może być, 4-0 zdecydowane nie.  Oddeleguj zadania z ostatniej kategorii. 
 • które zadania przybliżą Cię do zrealizowania wizji o swoim idealnym życiu? 

Poświęć swój czas tym rzeczom, które wzbudzają w Tobie pozytywne emocje i dają kopa do działania. Im zawsze mów śmiałe tak, a o wszystkich rzeczach na nie... zapomnij, oddeleguj lub spraw, żeby stały się przyjemniejsze. Choć może być to niełatwe zadanie. 

Koniec końców w tym się to wszystko zamyka! W mówieniu w odpowiednim momencie dla danych czynności "tak" lub "nie". 

I to tyle na dziś, trzymajcie się, hej! 

Photo by kalei peek on Unsplash