MIŁO CIĘ POZNAĆ!
Hej, jestem Asia! Pragnę przywitać Cię na stronie poświęconej planowanowaniu i produktywności, ale także sposobom myślenia! Dodatkowo pokazuję, że social media mogą być całkiem użyteczne i przyjazne. Rozglądnij się, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chętnię pokażę Ci jak wyznaczać cele i układac plany które rzeczywiście zrealizujesz! Z przyjemnością stworzę elektroniczną wersję Twojego kursu lub kart pracy w Notion, a także poprowadzę profil w mediach społecznościowych! ♡ Zapytaj o szczegóły!

OFERTA

 • 1
  DLA FIRM
  Chcesz lepiej zorganizować pracę w swojej firmie, potrzebujesz systemu do planowania, a może produktu w wersji wirtualnej? A może zależy Ci na szkoleniu? Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowałam!
  Przechodzę do oferty
 • 2
  INDYWIDUALNA
  Czujesz, że chcesz zorganizować swoje życie? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Stworzę dla Ciebie system do planowania, a także rozwiążemy Twoje problemy z produktywnością!
  Sprawdzam usługi!
 • 3
  MATERIAŁY I KURSY
  Nie chcesz korzystać z usług i wolisz pracować na gotowych materiałach? Rozumiem! Sprawdź, jak możesz wznieść swoje planowanie na wyższy poziom!
  Przechodzę do materiałów!

KILKA SŁÓW O PLANOWANIU

Najnowsze na blogu

Jak mieć więcej czasu.


"Jak znajdzie się czas" czyli największy przekręt w produktywnym świecie.

Witam was ciepło, w kolorach jesieni i dogasającym słońcu, choć na zdjęciu jeszcze lato. Kocham tą porę roku, za oczekiwanie, za przygotowania, za początek znajdzie solidniejszy niż ten 1 stycznia. Oba jednak mają coś wspólnego. 

W czasie gorących wakacyjnych urlopów, tak samo jak podczas świątecznych wieczorów, snujemy plany o wszystkim, co uda nam się osiągnąć, ile zrobimy, czego się nauczymy...gdyby jednak zapytać o konkretny czas 

-kiedy będziesz się uczyła? 

-kiedy będziesz zakładał biznes? 

odpowiedź w wielu przypadkach brzmiałaby "jak się czas na to znajdzie". Jako, że jesteście inteligentnymi bestiami, to wiecie, że każdy doskonale wie ile godzin ma doba, ile dni tydzień i najczęściej możemy też powiedzieć około ilu tygodni jest w miesiącu, dlatego doskonale zdajemy sobię sprawę z tego gdzie ten czas jest i ile go jest. 

Czas nie znajdzie się sam, magicznie się nie pomnoży ani nikt nam go nie wręczy. Czas znajdujemy my, ja i ty i każdy, kto tego czasu potrzebuje. Zanim powiesz, ile masz na głowie, pokonaj wszelkie wymówki jednym pytaniem: czy to, na co potrzeba mi czasu jest moim priorytetem i łączy się z moimi wartościami

Jeśli odpowiedź brzmi "tak", zadaj sobie kolejne pytanie: co obecnie zajmuje mój czas, co nie jest moim priorytetem?

Czy mogę z tego całkiem zrezygnować (zamiast gotować cały tydzień, przez jeden dzień przygotowywać posiłki na pół tygodnia, drugie pół gotuje partner, zamawiać jedzenie; zamiast prasować-nie prasować, albo kupić narzędzie do prasowania parowego) lub wkomponować właśnie w takie czynności rzeczy dla ważne (np. słuchanie podcastu na interesujący temat). 

Opowiem Ci w skrócie jak to było u mnie: zostałam przeniesiona pracy która (po części) mnie interesowała, do takiej z którą moje hobby czy pasje nie miały kompletnie nic wspólnego. Męczyłam się tam, nie ukrywam, aż do momentu aż... postanowiłam wyjść z inicjatywą i zaproponowałam prowadzenie firmowej strony, była ona mocno opuszczona, więc miałabym zajęcie i zyskałabym doświadczenie w interesującej mnie dziedzinie. Jedno pytanie zmieniło cały bieg mojej ścieżki zawodowej i zmieniło stanowisko z "może być" na takie, które mnie pasjonowało i dodawało energii. 

Jeśli masz kłopoty z określeniem, co jest Twoim priorytetem, zastanów się, jaka jest Twoja reakcja gdy myślisz o danej czynności. Ekscytacja i zdecydowane "tak, chce to robić/osiągnąć" czy "może być"? Poświęć się tym rzeczom, które wzbudzają w Tobie pozytywne emocje i dają kopa do działania. Im zawsze mów śmiałe "tak!", a o wszystkich rzeczach na "nie"... zapomnij. Choć może być to niełatwe rozstanie. Koniec końców w tym się to wszystko zamyka-w mówieniu w odpowiednim momencie dla danych czynności "tak" lub "nie". 

I to tyle na dziś, trzymajcie się, hej! 

Photo by kalei peek on Unsplash